Novinky :

21.2.2014

Knihy v rukopisech - Za hranou živlů

 

07.11.2012

Přidány nové písničky a texty v sekci "Přidáno 2012".

 

13.07.2012

V sekci "Přidáno 2012" je zveřejněna písnička "Ovečky z Frankfurtu" a "Hvězdná brána". Autorem textu je Petr Musílek, hudba a zpěv : Theo.

 

01.08.2010

Spuštěny nové oficiální webové stránky.

Nakladatelství Mezera – Rádce

Nakladatelství Mezera – Rádce

 

 

V minulém roce vydalo nakladatelství Mezera publikaci nazvanou „ Rádce pro začínající spisovatele, novináře a překladatele.“

Na zadní straně obálky je uvedeno: Rádce je užitečnou příručkou pro všechny ty, kteří tápou

a nevědí jak postupovat, když chtějí:    Vydat knihu

                                                               Psát do novin / časopisů

                                                               Stát se překladateli / tlumočníky

 

     Pro každou z těchto alternativ poskytuje kniha užitečná a přehledná upozornění jak postupovat. Neklade si za cíl být učebnicí úspěšnosti, ale upozorňuje na psaná i nepsaná pravidla, která vedou k vytčenému cíli.

 

      Vždyť nabídnout správným způsobem své dovednosti je téměř stejně náročné jako je získat.

 

      Z úvodních kapitol se dozvíte jaké technické náležitosti by měl splňovat nabízený rukopis, jakým způsobem si ověřit čtenářskou odezvu, podle jakých kritérií a jak oslovit toho nejvhodnějšího nakladatele.

 

      V následném rejstříku objevíte aktuální databázi nakladatelství v České republice a na Slovensku, zajímajících se o novou tvorbu. U každého z nich jsou kontaktní údaje, předběžné požadavky i rozsah vydavatelské činnosti.

 

       Pro získání zdravého sebevědomí, ale i obecné informovanosti o úspěchu vašeho úsilí, je zde soupis aktuálních literárních soutěží s popisem podmínek a termíny k odeslání.

Pro doplnění celkového obrazu našeho literárního života můžete zde nalézt informace o knižních veletrzích a literárních festivalech v aktuálním čase.

 

        Pro autory, kteří se rozhodnou vydat své dílo nákladem vlastním , nabízí publikace přehledný seznam grafických studií a tiskáren na které se lze obrátit. Jedna z kapitol popisuje i okruh povinností, které by měl vydávající autor splnit, rozhodne-li se pro tuto alternativu a stojí o to, aby se jeho rukopis stal plnohodnotnou knihou.

 

        Obdobné kapitoly, včetně příloh, popisují i problematiku novinářské a překladatelské práce.

 

         Dle nakladatelského příslibu má být v každoroční nabídce tento tisk doplněn a aktualizován. I vy můžete odeslat údaje o literárních klubech či setkáních na kterých se podílíte.

 

Bližší a rozsáhlejší informace o knize, i o tom jak ji získat, naleznete na:

http:// www.imezera.cz

 

 

Rádce 2006/2007

Vydalo nakladatelství Mezera

Praha 2006

Editor:  Martina Falvey